Thursday, April 23, 2015

پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست برای مجازات عوامل کشتار سگ ها

به دنبال پیگیری ها در مورد خبر کشتار بی رحمانه سگ ها، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس در خبر زیر گزارشی درباره این موضوع ارایه داده است:
محیط زیست تا شناسایی و مجازات عوامل کشتار بیرحمانه سگ ها پیگیری لازم را انجام خواهد داد
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس تاکید کرد: کشتار بیرحمانه سگ ها که در شبکه‌های اجتماعی و خبری اطلاع‌رسانی شده است را مغایر حقوق حیوانات می‌دانیم و تا شناسایی و مجازات عوامل و پیگیری لازم را انجام خواهیم داد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی اظهار داشت: هر چند هنوز اطلاع دقیقی از مکان و زمان انجام این اقدام غیرانسانی و اشخاص مجری و آمران معدوم کردن سگ‌ها توسط تزریق ماده سمی در دست نیست و باید در باره اصالت فیلم منتشر شده هم کنکاش و بررسی شود، به طور قطع مرتکبین مورد پیگرد و مجازات قرار خواهند گرفت.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس با تاکید بر اینکه باید اقدام فوری و عاجل برای پرهیز از تداوم این کار گرفته شود، ادامه داد: برابر قانون و آخرین دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ای، ابلاغ شد و تکلیف هم برعهده شهرداری‌ها قرار دارد. براساس آن سگ‌ها باید زنده‌گیری شده و معاینه شوند و اگر بیماری مشخص شد، معدوم شوند که آن هم طبق قانون روش معدوم‌سازی مشخص شده است.
ابراهیمی‌کارنامی گفت: عمل غیر انسانی و غیر اخلاقی کشتن سگ‌ها در هرجا انجام شده باشد، خلاف مقررات بوده و ما ضمن اینکه با استانداری و مقامات انتظامی و قضایی استان در این باره مکاتبه کرده ایم ، معاون فنی اداره کل محیط زیست استان فارس را مامور پیگیری موضوع برای حمایت از حقوق حیوانات کرده‌ایم.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس راهبرد این اداره کل در سال 1394 را حفاظت و صیانت از حیات وحش منطقه عنوان کرد و گفت: امسال همه بخش ها در این راستا تلاش خود را خواهند کرد و با حفظ زیستگاهها، مشارکت جوامع محلی، آموزش اقشار مردم و افزایش دانش زیست محیطی مردم، احیاء جمعیت حیات وحش را دنبال خواهیم کرد .
گفتنی است، اخیرا فیلم کوتاهی در فضای مجازی منتشر شده که چهار نفر در حال تزریق ماده ای به یک قلاده سگ برای کشتن حیوان هستند و مدعی می شوند که در مقابل تحویل هر لاشه سگ 15 هزار تومان حق الزحمه می گیرند.

No comments:

Post a Comment