Saturday, November 5, 2011

مراسم دانشجویان پیرو خط امام

این هم یک خبر دیگر در مورد 13 آبان سال 1390به مناسبت 13 آبان، سالگرد اشغال سفارت آمريكا، تعدادي از دانشجويان پيرو خط امام با حضور در مرقد امام(ره) و نثار تاج گل با آرمان‌هاي عدالت‌طلبانه امام راحل تجديد ميثاق كردند. در اين ديدار كه تعدادي از شخصيت‌ها و جوانان اصلاح‌طلب و نيز برخي خانواده شهداي دانشجويان پيرو خط امام حضور داشتند پس از انجام مراسم رسمي احترام و نواخته شدن سرود جمهوري اسلامي، شركت‌كنندگان با حضور در كنار مرقد مطهر امام(ره) و نثار تاج گل، ياد و خاطره امام راحل و شهدا را گرامي داشتند.
معصومه ابتكار، عضو شوراي شهر تهران و از دانشجويان پيرو خط امام در اين مراسم با اشاره به سالگرد تسخير سفارت و آرمان‌هاي عدالت‌طلبانه دانشجويان در 13 آبان 58 از طرف سيدحسن خميني توليت حرم مطهر امام(ره) از حاضران قدرداني كرد و با اشاره به عدم حضور تعدادي از چهره‌هاي شاخص در ميان جمع گفت: شايسته است ياد همه عزيزان اين جمع مخصوصا شهدايي كه الان در ميان ما نيستند را گرامي بداريم و همچنين ياد عزيزاني كه به هر دليل امروز نتوانستند ما را همراهي كنند و امكان حضورشان فراهم نشده است.
الهه مجردي، ديگر سخنران اين مراسم بود كه با اشاره به شعارهاي ابتداي انقلاب و حال‌وهواي آن روزها گفت: زماني‌كه وارد مرقد امام شدم ياد شعارهاي انقلاب افتادم، در شعار استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي، شعار آزادي قبل از شعار جمهوري اسلامي بود، شعار زيبايي كه نسل ما در پيام‌هاي امام مي‌شنيد و امام را رهبر آزادگان و عدالت‌طلبان مي‌شناخت، شعارها و پيام‌هايي كه نسل ما زندگي و اهداف خود را براساس آن تنظيم كرد.
وي افزود: هنگامي كه پسر شهيد هادي پور از دانشجويان فعال پيرو خط امام را ديدم واقعا متاثر شدم، جمع دانشجويان خط امام، لطمات زيادي را متحمل شدند نظير از دست دادن رحمان دادمان و رضا اخياني كه متاسفانه در حوادث هوايي به رحمت الهي پيوستند و چندين نفر از دانشجويان خط امام كه در جنگ و دفاع از ميهن، شهيد شدند كه ضمن گراميداشت ياد آنها از صميم قلب اميدواريم مقاومت‌ها و سختي‌ها نتيجه بدهد و روزهاي بهتري براي كشورمان فرا برسد.
مهندس حبيب‌الله بيطرف، ديگر سخنران اين مراسم بود كه ضمن تسليت شهادت امام محمد باقر (ع)، 13 آبان را يادآور اتفاقات سه‌گانه بزرگي در تاريخ انقلاب دانست و اظهار داشت: تبعيد حضرت امام، كشتار دانش‌آموزان در سال 57 و حادثه تصرف لانه جاسوسي آمريكا؛ سه اتفاق بزرگي هستند كه هر سه از اهميت بسزايي در انقلاب ما برخوردارند. اما حادثه تصرف لانه جاسوسي آمريكا كه در زمان خودش با استقبال عظيم ملي روبه‌رو و از بازتاب بين‌المللي زيادي برخوردار شد، سرنوشت انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي را تداوم بخشيد. همه ما مي‌دانستيم كه اگر در آن شرايط دست‌هاي آمريكا قطع نشود ممكن است حوادثي پيش بيايد كه نظام جمهوري اسلامي عملا در چالش‌هاي شديدي قرار بگيرد و در عمل ديديم كه امام با درك عميق و بينش وسيعي كه داشت، اين حركت را انقلاب دوم ناميد. هيچ يك از ما باور نمي‌كرديم كه حادثه تا اين اندازه مهم باشد اما درك امام بود كه ابعاد اين حادثه را يك حادثه جهاني و يك حادثه تاريخي در تاريخ معاصر ايران قرار داد.
بيطرف با اشاره به عدم دخالت و مشاركت دانشجويان تسخير‌كننده سفارت در برگزاري مراسم سالانه 13 آبان، افزود: اميدوار بوديم طي سال‌هاي بعد از 58 هم اين حادثه مثل همان روزهاي اول گرامي داشته شود و در قبال كساني كه بدون هيچ چشمداشت، فقط به خاطر انقلاب اسلامي، عشق به امام و عشق به استقلال و آزادي اين مملكت عزيز اين حركت را انجام دادند، حداقل انديشه‌ها و نگاه‌شان در سال‌هاي بعد منعكس شود و تداوم داشته باشد اما متاسفانه اين روزها شاهد هستيم طور ديگري از آن روزها ياد مي‌شود.
وي در پايان گفت: اين حركتي كه دوستان جهت جمع شدن انجام دادند و توانستيم در سالگرد 13 آبان حداقل ديدار و پيماني با امام، مرادمان، پير ديرمان و رهبرمان داشته باشيم كار خيلي ارزشمندي بود كه بايد از كساني كه مسبب آن هستند، تشكر كرد و بايد ياد عزيزاني را كه در ميان ما نيستند گرامي داشت، چه آنهايي كه در حوادث بعدي شهيد شدند، چه كساني كه امكان حضوردر اين جمع را نداشتند.
در پايان اين مراسم مهندس محمد نعيمي‌پور، ديگر عضو دانشجويان پيرو خط امام ضمن تشكر از توليت حرم امام(ره) و حاضران در مراسم گفت: امروز شرايط به گونه‌اي پيش رفته كه توجيه و توضيح خيلي از مسايل براي جوانان سخت‌تر شده اما فكر مي‌كنم آنچه مشخص است نيت‌هاي پاكي است كه در پس اين حركت وجود داشت. اميدواريم با همين نشاطي كه داريم بر سختي‌ها غلبه كنيم و در سالگرد بعدي 13 آبان شرايط بهتري براي برگزاري پرشكوه‌تر اين مراسم داشته باشيم.

No comments:

Post a Comment