Friday, January 24, 2014

نباید به مردم دروغ گفت

مقابله و کاهش آلودگی هوا راه حل های علمی، کار و تلاش بی وقفه همه دستگاهها و زمان مناسب می طلبد. راه حل های عاجلی مثل آنچه قبلا مطرح شده که آب پاشی می کنیم یا یونیزاسیون به کار می بریم یا وسایل عظیم حرکت دهنده هوا و ایجاد باد درست می کنیم و از این دست!!!! فایده ندارد و علمی و کاربردی نیست. 
این هفته در جلسه شورای شهر در پاسخ به سئوال یکی از خانم های نماینده شورا که گفت دو فرزندم بیمار هستند و باید چه کنم؟ پاسخ دادم اقدام عاجل فقط خروج از تهران است. 
اما خبر این گفت و گو به نحوی مطرح شد که برای بسیاری از دوستان ایجاد سئوال کرد؛ گویی راه حل کلی معضل، ترک تهران است. این روزها فرصتی نشد تا به این شبهه پاسخ دهم. تا اینکه امروز مطلبی دیدم که لینک آن اینجاست. دست نویسنده درد نکند. 
معتقدم نباید به مردم دروغ گفت. اگر چه تمام توان سازمان برای هماهنگی با دستگاههای مسئول برای بهبود کیفیت سوخت و استاندارد خودرو و ... به کار گرفته شده و انشاءالله به زودی نتایج آن بروز خواهد کرد، باز هم می گویم اگر در وضعیت اورژانسی قرار گرفته اید فعلا بهتر است تهران را ترک کنید.
یک خبر خوش هم از نتایج تلاش ها دارم و آن اینکه از دیروز در شهر اراک هم بنزین یورو 4 توزیع می شود که خبر کامل آن امروز در گفت و گو با آقای دکتر متصدی معاونت محیط زیست انسانی سازمان منتشر شده است.

1 comment:

  1. با سلام
    مدتی ست در روستای 6000 نفری داراب کلا (از توابع شهرستان ساری) یک انجمن دوستداران محیط زیست تاسیس نمودیم. جمعه، 4 بهمن 92 به مماسبت هفته هوای پاک این انجمن یک همایش پیاده روی خانوادگی ترتیب داد که نزدیک 1000 نفر از اهالی در آن شرکت داشتند. لینک خبرها و تصاویر مربوط به انجمن در ذیل می آید
    http://www.darabkola20.blogfa.com/cat-88.aspx

    ReplyDelete