Saturday, January 11, 2014

ضرورت بازنگری اساسی در سیاست های شکار

شکار همواره از نگرانی ها و دغدغه های مدافعین محیط زیست است و سئوالات در این مورد پایانی ندارد. به همین خاطر آخرین مصاحبه ام را در این زمینه اینجا منتشر می کنم. این مصاحبه در حاشیه بهره برداری از سیستم تصویربرداری تالاب بین المللی آلاگل که بعد از این به صورت آنلاین این منطقه را تحت نظارت خواهد داشت، انجام گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر معصومه ابتکار درحاشیه بهره برداری از سیستم تصویربرداری از تالاب بین المللی آلاگل گنبدکاووس درجمع خبرنگاران، گفت: مقوله شکار حیوانات و پرندگان حیات وحش با مقوله حفاظت از حیات وحش همخوانی ندارد و باید دراین خصوص بازنگری اساسی صورت گیرد.
وی افزود: مجوزهایی که برای شکار پرندگان و حیوانات حیات وحش صادر می شود رویه ای بوده که از گذشته وجود داشته است و سازمان حفاظت محیط زیست در نظر دارد از سال آینده دراین سیاست ها بازنگری اساسی نماید.
 ابتکار همچنین با تاکید برضرورت استفاده بهینه از ظرفیت های گردشگری منابع محیط زیست توسط مردم اضافه کرد: در سایه استفاده از این ظرفیت ها، حیات وحش نیز حفاظت خواهد شد.
وی با اشاره به شکار غیرمجاز حیوانات و پرندگان توسط شکارچیان، تصریح کرد: با وجود اسلحه غیرمجاز در بین مردم، سازمان محیط زیست به تنهایی قادر به حفاظت از حیات وحش نیست.
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: مردم و شکارچیان دارای مجوز باید محیط زیست را در مقابله با شکارچیان غیرمجاز یاری نمایند.

 معاون رییس جمهور، راه اندازی سیستم های تصویر برداری از تالاب ها را نیز شیوه ای نوین در کنترل و حفاظت از تالاب ها دانست و گفت: با راه اندازی این سیستم ها تالاب ها، رصد پرندگان و شکار آنان به صورت آنلاین در مرکز استان و حتی تهران کنترل خواهد شد.

No comments:

Post a Comment