Sunday, October 20, 2013

اهم برنامه کاری روزانه من و فراخوان تشکل های مردم نهاد

امروز در نشست مطبوعاتی دو خبر جدید را اعلام کردم: 
یکی ایجاد صفحه ای در پرتال سازمان حفاظت محیط زیست که در آن تشکل های مردم نهاد علمی و محیط زیستی را به شناسایی و اعلام چالش ها و مشکلات زیست محیطی منطقه خود دعوت شده اند... اینجا


دومی ارایه اهم برنامه های کاری روزانه ام از 20 شهریور که وارد سازمان شده ام تا کنون و پس از این نیز همه روزه برنامه روز قبل منتشر خواهد شد ... اینجا


در این نشست به سئوالات مختلف خبرنگاران عزیز هم پاسخ گفتم که مهم ترین محورهای آن را می توانید اینجا بخوانید. 

1 comment:

 1. نامه زیر از برادرم آقای نادر وطنخواه تربه ، رزمندۀ هشت سال دفاع مقدس به سایل abkenarema.ir (آبکنار ما) رسیده که خواندن آن و در صورت امکان پاسخ به آن را توصیه می کنم.

  سرکار خانم دکتر ابتکار
  معاون محترم رئیس جمهورو رییس سازمان حفاظت محیط زیست
  سلام علیکم.
  احتراما" ضمن تسلیت و تعزیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله حسین (ع) و آرزوی صحت و سلامتی برای شما خواهر گرامی از شما تقاضا دارم دقایقی از اوقات شریفتان را به برادر تان تخصیص و به درد دلم توجه فرمایید. آنچه موجب گردید تا مصدع اوقات شریفت شوم جمله زیبایی بود که در یکی از مصاحبه های اخیر شما شنیدم و این احساس همزبانی باعث شد به خودم اجازه مکاتبه با شما را داده تا دردی مشترک را با شما درمیان بگذارم. اما در مصاحبه منظور فرمودید: "نسل ما برای خودش زندگی نکرد."
  چه زیبا توصیف فرمودید ویژگی نسل ما را، با اندکی تفحص دریافتم من و شما با یکی دو سال اختلاف سن به نسلی تعلق داریم که نوجوانی و جوانی ما مقارن گردید با حرکت شکوهمند مردم ایران و تحقق انقلاب اسلامی ، متعاقب آن سالهای دفاع مقدس و سختی های بعد از آن رسالتی را به نسل ما وا نهاد که به سر منزل مقصود رساندش بسیار گران بود و توانی به مراتب بالا می طلبید. بسیاری از ما بیشترین بهره را از این برهه بردند و به مراد رسیدند و ما ماندیم تا راه را ادامه داده و در امتحانهای بعدی نمره قبولی بگیریم. جبر زمانه و تاریخ بر ما مقرر گردد تا بسوزیم و روشنگر راه نسلهای آینده باشیم. بسازیم تا نشو و نما کنند فرزندانمان و آیندگان ما در محیطی عاری از سختی ها، چقدر در این راه موفق بودیم قضاوتش با نسلهای آینده و البته ذات اقدس الهی. تاریخ امانتی به ما واگذارد که تحمل و حفظش بسیار ثقیل بود و گران و به قول لسان الغیب :" آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه فال به نام من دیوانه زدند." نیازی به یاد آوری نیست که بر تقدیر خود راضی هستیم و شاکر.
  خواهر محترمه سرکار خانم ابتکار
  با پوزش مجدد از تصدیع،به استحضار میرساند تالاب بندر انزلی این اکوسیستم استثنایی و این نعمت خدادادی در وضعیتی اسفبار و در حال اضمحلال است. خوان گسترده ایی که در سالهایی نه چندان دور بستر روزی ده مردمان منطقه و البته ماوای پرندگان و آبزیان مهاجر و بومی بود. سالهایی نه چندان دور پدران ما از ذخایر غنی آبزیان تالاب و نقش آن در اقتصاد منطقه خاطرات زیبایی برایمان تعریف میکردند . امروز هم من و دیگران از زیباییها و مناظر بکر تالاب برای فرزندانمان میگوییم اما با روند موجود بیم آن میرود فردا از این پهنه زیبا چیزی برای تعریف و روایت نماند و کلا" به خاطرات بپیوندد.
  امروزه تالاب زیبا و سرشار از نعم خدادادی به بیماری مبتلا شده و حال و روز خوشی ندارد. بی ملا حظگی برخی صاحبان مشاغل و صنایع همسایه تالاب و دست اندازی سود جویان به حریم تالاب، نفس کشیدن را برایش سخت کرده است.
  خواهر عزیز و مدیر دلسوز
  بنده بعنوان فرزند مرداب که سالهای کودکی و نوجوانی خویش را در کنار این تالاب زیبا سپری کرده و البته به علت جبر زمانه بیش از سه دهه از آن گسسته و به شهرنشینی پیوسته ام همچنان دل در گرو مهر تالاب دارم و نگران روح و روان بیمار تالابم. از شما خواهر عزیز استدعا دارم نگاهی مهربانانه به تالاب داشته باشید همانطور که نگران سرنوشت دریاچه ارومیه و دیگر بوم زیستهای میهن هستید.
  باشد تا با کمک هم بتوانیم خدمتی به کشور و مردم شریف میهنمان کرده و شرمنده تاریخ و نقش و رسالت خویش نباشیم.
  ارادتمند- نادر وطنخواه تر به بر
  اهل روستای تربه بر بندر انزلی

  رضاطاهری آبکنار
  مدیر سایت آبکنار ما
  www.abkenarema.ir

  ReplyDelete