Thursday, July 25, 2013

جلسه ای با حامیان توسعه و تدبیر

روزنامه بهار- معصومه ابتکار، از اعضای کارگروه‌های تشکیل شده برای معرفی وزرای دولت یازدهم از تکمیل برنامه‌های صدروزه و کوتاه‌مدت برای پیشنهاد به وزرا در این کارگروه‌ها خبر داد. وی عصر روز گذشته در مراسم افطاری که به میزبانی تشکل اصلاح‌طلبی با عنوان «شورای حامیان توسعه و تدبیر» برگزار شده بود سخن می‌گفت، به محور‌های وظایف کارگروه‌ها اشاره کرد و گفت: «آقای روحانی از کارگروه‌ها خواسته‌اند که در هر بخش روی چهار محور کار کنند. محور اول چالش‌های موجود در هر بخش و میزان افتراق یا انطباق وضعیت آن با برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه و برنامه چشم‌انداز است. محور بعد تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت پیشنهادی و درواقع برنامه‌های صد‌روزه است. محور سوم نیز برنامه‌های بلندمدتی است که می‌شود در هر بخش ارائه کرد و بالاخره وظیفه نهایی هر کارگروه پیشنهاد گزینه‌های مطلوب برای تصدی مسئولیت‌هاست.»
ابتکار با تاکید بر این‌که کار‌گروه‌ها از پیشنهادها و ایده‌های تشکل‌های اجتماعی و به‌ویژه تشکل‌های جوانان استقبال می‌کنند، افزود: «تنها محدودیت ما البته بحث زمان است. الان تقریبا برنامه‌های کوتاه‌مدت صد‌روزه بسته شده‌اند. البته این‌ها بسته‌های پیشنهادی هستند و کسی که مسئولیت را بر عهده می‌گیرد درنهایت خودش مسئول است و برنامه‌ها را نهایی می‌کند.»
عضو شورای شهر تهران در ادامه با بیان این‌که «متاسفانه در دوره‌ای که گذشت آسیب‌های زیادی متوجه گروه‌های اجتماعی شد و جوانان را از میدان دور کرد»، گفت: «حال شرایطی که پیش آمده برای بازسازی شبکه‌ها، ارتباطات و روحیه‌هایی که آسیب دیده است شرایط مساعدی است هرچند ایده‌آل نیست. با این حال از فرصت به‌دست‌آمده همین الان باید استفاده کنیم. لزوما این‌که صبر کنیم تا دولت بعد بیاید مستقر شود و امکانات تغییر کند ممکن است منجر به از دست دادن فرصت و زمان باشد.»

No comments:

Post a Comment